Якість природого газу

  Якість газу – це відповідність його фізико-хімічних показників встановленим нормативним документам. Окрім теплотворності, норми регулюють зокрема граничний вміст кисню, домішок, інтенсивність запаху.

  Фізико-хімічні показники (ФХП) природного газу мають відповідати параметрам чинного міждержавного ГОСТу 5542-87 «Гази горючі природні для промислового та комунально-побутового призначення».

  Щодо калорійності природного газу, чинними стандартами встановлено: теплота згоряння нижча повинна бути не нижчою за 7600 ккал/куб.м (традиційно основний показник якості в Україні) та Росії), а число Воббе вище – у межах 9850-13000 ккал/куб.м (основний показник в більшості країн ЄС).

  За даними НАК «Нафтогаз України», на цю компанію урядом покладено спеціальний обов’язок придбавати природний газ для формування ресурсу для побутових споживачів, з посиланням на результати аналізів її власного Центру з контролю якості газу, теплота згоряння нижча природного газу на території України змінюється в межах 8 000-8250 ккал / м3, тобто є вищою (і це краще для споживача), ніж передбачено нормою.

  За даними ПАТ «Укртрансгаз», яке здійснює транспортування газу магістральними газопроводами, середньозважена теплота згоряння нижча природного газу, що подається споживачам України, становить більше 8200 ккал/куб.м. ГОСТ 5542-87 встановлює такі вимоги до природного газу (параметри якості природного газу):

  Дізнатися про якість газу в газорозподільних мережах споживач може на сайтах газорозподільних організацій